WARIANTY MONTAŻU I INSTRUKCJE POMIARU

1. We wnęce okiennej

Ten wariant montażu jest bardziej popularny za oceanem niż w naszej części świata. Ponieważ nasza stolarka okienna zawsze otwiera się do środka zamontowanie czegokolwiek we wnęce skutecznie zablokuje możliwość otwierania/uchylania okien. Ten typ montażu polecamy jedynie jeśli okno we wnęce rzeczywiście nigdy nie będzie otwierane lub gdy okno we wnęce to tzw Fix czyli nieotwieralne okna drzwi.

Pomiar jest bardzo prosty, ponieważ Zasłona ma nam wypełnić wnękę okienną, mierzymy właśnie jej szerokość i wysokość Warto to zrobić w kilku miejscach dla uśrednienia wymiarów. W przypadku szerokości pamiętajmy że Zasłona powinna mieć po bokach przynajmniej 1-1,5 do swobodnej pracy.

2. Nad wnęką okienną

Ten wariant to zdecydowanie taki jaki pozwala uzyskanie dekoracji wnętrza ale jest też 100% praktyczne . Tak powieszona Zasłona Rzymska nie przeszkadza w użytkowaniu czyli uchylaniu i otwieraniu okien i drzwi.

Montaż nad wnęką okienną

Szerokość

To szerokość wnęki plus odpowiednie zakładki po bokach , jest całkowita dowolność my przyjmujemy minimum 5cm , zazwyczaj jest to 10cm i więcej.

Wysokość

To wysokość od parapetu (lub podłogi ) do sufitu pomieszczenia .Oczywiście jeśli dane pomieszczenie jest bardzo wysokie i wysokość od górnej krawędzi wnęki do sufitu to powiedzmy 60-80cm (oznaczone na czarno na rys.) nie musimy robić aż tak wysokiej Zasłony .Zawsze możemy powiesić ją niżej ,potrzebne minimum to przynajmniej 25-30cm ,ale z doświadczenia podpowiemy że im więcej tym wygląda to lepiej .Pamiętajmy że często właśnie tam w tym kawałku ściany nad wnęką przeprowadzona jest instalacja elektryczna domu co może wymusić montaż na innej wysokości lub dla bezpieczeństwa do sufitu.

3. Na skrzydle okiennym

To kolejny popularny wariant montażu zasłon Rzymskich.

W zależności od warunków (chodzi o kształt listwy przy szybowej) i wyborów klienta zawsze możemy powiesić Zasłony na skrzydle okna lub drzwi. Używamy do tego standardowych uchwytów montażowych, które zawsze przykręcamy do listw przy szybowych okna lub stosujemy uchwyty bezinwazyjne do okien PCV. W obu wariantach Zasłona jest na stałe na skrzydle okna i porusza się z nim przy otwieraniu lub uchylaniu. Dla lepszego uporządkowania całości szczególnie przy wysokich oknach balkonowych polecam dodanie tzw PROWADZENIA BOCZNEGO które utrzymuje zasłonę przy oknie.

Kontakt


    [recaptcha]

    Główna 51e, Jazgarzew, 05-502 Piaseczno
    Poniedziałek 9:00 - 18:30 Wtorek 9:00 - 18:30 Środa 9:00 - 18:30 Czwartek 9:00 - 18:30 Piątek 9:00 - 18:30 Sobota 10:00 - 12:30

    Nasze produkty dostępne są również na portalu rolety dzień-noc