WARIANTY MONTAŻU I INSTRUKCJE POMIARU

1. Nad lub we wnęce okiennej

W naszym rejonie świata stosuje się inną stolarkę okienną niż w krajach z których wywodzą się żaluzje poziome 50mm . W Stanach Zjednoczonych okna otwierają się do góry , w wielu krajach Europy okna wyglądają podobnie do naszych ale otwierają się na zewnątrz .W Polsce większość okien otwiera się do wewnątrz pomieszczenia , to uniemożliwia nam montowanie żaluzji we wnękach okiennych a wymusza montaż nad wnęką .Ponieważ żaluzja 50mm (szczególnie drewniane) po podniesieniu zajmuje sporo miejsca tj. ok. 16% wysokości w większości przypadków montujemy żaluzje do SUFITU POMIESZCZENIA.

Szerokość

(oznaczona kolorem zielonym ) to szerokość wnęki okiennej plus zakładki po obu stronach żaluzji plus 3-5cm (kolor fioletowy) , nie ma tu specjalnej normy ma być ładnie i proporcjonalnie.

Wysokość

(oznaczona kolorem białym) to wysokość od SUFITU POMIESZCZENIA do parapetu lub podłogi jeżeli są to np. drzwi balkonowe.

WYSOKOŚĆ OD KRAWĘDZI WNĘKI DO SUFITU POMIESZCZENIA

To bardzo ważna informacja ,jeśli będą nam Państwo przesyłać wymiary do wyceny warto podać ten parametr , wtedy postaramy się dokładniej określić czy wyceniana/zamawiana żaluzja po podniesieniu ‘’schowa ‘’ się na tyle żeby nie blokowała otwierania okien lub drzwi.

Oczywiście technicznie możliwy jest montaż żaluzji 50mm we wnęce okiennej nazwijmy do ‘’po amerykańsku ‘’ ale proszę pamiętać że zamontowana w ten sposób żaluzja skutecznie zablokuje nam możliwość otwierania okna a i uchylanie zależnie od grubości glifu będzie prawie niemożliwe bo będziemy uderzać skrzydłem okiennym o rynnę górną żaluzji co na dobre jej nie wyjdzie .Owszem taki wariant montażu zdarza się czasami często w kuchniach tam i tak krany skutecznie blokują okna a uchylanie w małym stopniu ale jest , lub w wnękach gdzie są okna nie otwieralne .Jeśli mają Państwo dylemat blokować sobie okno to informuje że zdjęcie żaluzji z zaczepów trwa kilka sekund i nie stanowi problemu.

2. Na skrzydle okiennym lub oknie

To drugi wariant montażu żaluzji 50mm , w tym przypadku montujemy żaluzje na skrzydle okiennym a tak powieszona żaluzja pozostaje na oknie podczas jego uchylania/otwierania. Jest to popularny wariant montażu stosowany w mniejszych systemach żaluzji poziomych 16/25/35mm , bardzo popularny i praktyczny . Tutaj też mamy podział na dwa rodzaje takiego montażu , różnice nie są wielkie ale bardzo istotne.

montaż żaluzji w świetle szyby

Pomiędzy listwami szybowymi tzw przy szybie . Żaluzja ma szerokość i wysokość szyby w oknie i jest zamontowana tak że jest przy samej szybie , jest to bardzo ważne gdyż musimy pamiętać że rynna górna żaluzji 50mm to 57mm plus maskownica rynny ok. 65mm więc wpuszczenie żaluzji jak najbliżej okna zmniejsza nam tzw odstawanie żaluzji od okna .Nawet przy niewielkiej głębokości listw przyszybowych 15-25mm robi to wielką różnicę bo im mniej żaluzja odstaje od okna tym więcej i szerzej je otworzymy – chodzi o nieunikniony kontakt żaluzji (konkretnie rynny górnej i maskownicy) ze ścianą wnęki okiennej podczas pełnego otwarcia okna. Dla lepszego komfortu użytkowania polecam wybrać żaluzje z prowadzeniem bocznym.

montaż żaluzji nawierzchniowy żaluzji

Na listwy przyszybowe okna . Zasadniczo żaluzja wisi na oknie jak w/w opisywanym wariancie ale z tą różnicą że jest bardziej na zewnątrz skrzydła okiennego . W tym wariancie rynna górna odstaje od okna zdecydowanie bardziej niż poprzednio co ma ujemny wpływ na pełne otwarcie okna .Tutaj także jest możliwe i polecam prowadzenie boczne żaluzji.

Kontakt


    [recaptcha]

    Główna 51e, Jazgarzew, 05-502 Piaseczno
    Poniedziałek 9:00 - 18:30 Wtorek 9:00 - 18:30 Środa 9:00 - 18:30 Czwartek 9:00 - 18:30 Piątek 9:00 - 18:30 Sobota 10:00 - 12:30

    Nasze produkty dostępne są również na portalu rolety dzień-noc