INSTRUKCJE POMIARU

W kasetach

Metody pomiaru rolet w kasecie Besta Uni dla różnych wariantów systemu

Opcja 1

Opcja 2

Opcja 3

Opcja 4

Prawidłowo pobrane wymiary dla Rolety Besta Uni w kasecie (modele 1 i 2 ) to pobrane pomiędzy zewnętrznymi krawędziami listew przyszybowych X a także wymiar S

W opcjach wykonania 3 i 4 boczki kasety wystają poza obrys prowadnic o 9mm na stronę

Prawidłowo pobrane wymiary dla Rolety Besta Uni w kasecie (modele 1 i 2 ) to pobrane pomiędzy zewnętrznymi krawędziami listew przyszybowych X a także wymiar S

POMIAR ROLETY W PROWADNICACH

WYMIARY ROLETY

Modele prowadnic

Typ A

Typ B

Typ C

Typ D

Typ E

Typ F

Typ G

Wolnowiszące

We wnęce okiennej

Ten wariant montażu jest bardziej popularny za oceanem niż w naszej części świata. Ponieważ nasza stolarka okienna zawsze otwiera się do środka zamontowanie czegokolwiek we wnęce skutecznie zablokuje możliwość otwierania/uchylania okien. Ten typ montażu polecamy jedynie jeśli okno we wnęce rzeczywiście nigdy nie będzie otwierane lub gdy okno we wnęce to tzw Fix czyli nieotwieralne okna drzwi.

Pomiar jest bardzo prosty, ponieważ Roleta ma nam wypełnić wnękę okienną, mierzymy właśnie jej szerokość i wysokość Warto to zrobić w kilku miejscach dla uśrednienia wymiarów. W przypadku szerokości pamiętajmy że Roleta powinna mieć po bokach przynajmniej 1-1,5 do swobodnej pracy.

Nad wnęką okienną

Ten wariant to zdecydowanie taki jaki pozwala uzyskanie dekoracji wnętrza ale jest też 100% praktyczne. Tak powieszona Roleta nie przeszkadza w użytkowaniu czyli uchylaniu i otwieraniu okien i drzwi.

Montaż nad wnęką okienną

Szerokość

To szerokość wnęki plus odpowiednie zakładki po bokach, jest całkowita dowolność my przyjmujemy minimum 5cm, zazwyczaj jest to 10cm i więcej.

Wysokość

To wysokość od górnej krawędzi systemu rolety (minimum 5cm nad krawiędzią wnęki - polecamy przynajmniej 10cm) do parapetu lub podłogi - tam gdzie się roleta ma kończyć.

Kontakt


    [recaptcha]

    Główna 51e, Jazgarzew, 05-502 Piaseczno
    Poniedziałek 9:00 - 18:30 Wtorek 9:00 - 18:30 Środa 9:00 - 18:30 Czwartek 9:00 - 18:30 Piątek 9:00 - 18:30 Sobota 10:00 - 12:30

    Nasze produkty dostępne są również na portalu rolety dzień-noc